Outlook 2018: Alle sectoren groeien

Amsterdam, 14 december 2017

De economie blijft ook in 2018 flink op stoom. Het ING Economisch Bureau verwacht voor de Nederland een groei van bijna 3%. Deze groei is breed gedragen: alle sectoren groeien, consumenten geven meer uit en ook de export groeit. Hogere overheidsuitgaven geven de economie nog een extra zetje. Een mogelijke rem op de economische groei is het toenemende personeelstekort.

Ondanks de goede vooruitzichten blijkt uit een enquête van ING dat een meerderheid van de consumenten bang is voor zeepbellen in de economie. “Die angst is vanwege de crisis begrijpelijk, maar de huidige groei heeft solide fundamenten en er is nog geen sprake van oververhitting”, zegt Marieke Blom, hoofdeconoom van ING Nederland.
Lees de gehele publicatie:
Vooruitzichten Nederlandse economie
Vooruitzichten 30 sectoren
Verwachtingen 2018 in cijfers

 

Shares