Zonder Jan Smit, zonder onze voorzitter, maar toch een mooie dag…
Kijk voor de foto’s op onze Facebook pagina

Het was alweer 22 jaar geleden (de VVCM bestond inmiddels vijf jaar), dat ons Erelid Jan Smit (toen nog geen voorzitter van Heracles, maar al wel golffanaat) het initiatief nam voor een eerste VVCM golfdag op de “Hooge Graven” bij Ommen. En er kwamen meteen heel veel leden op af, die daarmee in een flink aantal gevallen een nieuwe sport ontdekten en voor een deel zelfs prima golfers zouden worden.

Jan zelf kon er wegens buitenlandse bezigheden niet bij zijn, en ook Martin van der Hoek was – zeer tot zijn spijt – vanwege een polsblessure niet in staat om naar het altijd weer fraaie Twentse land af te reizen. Maar met de support en inzet van onze sponsoren kwam weer een inspirerend sportief evenement tot stand. Deurwaarderskantoor Smit & Legebeke nam de greenfees voor de golfbaan voor hun rekening. En 10ForIT, ware ICT-goeroes uit Beverwijk plus onze prijzensponsor MODINT Credit & Finance uit Zeist completeerden ons sponsorteam ook dit jaar

Geheel in tegenstelling tot het vorige jaar, hadden velen van ons in de vooraf gaande weken een duidelijk vakantiegevoel ontwikkeld. Tropische omstandigheden op de golfbaan dreigden, zou het gras nog bespeelbaar zijn of wachtte ons een woestijn?. Zelf had ik mijn lease-kameel al gezadeld, maar dat bleek een wat voorbarige actie. De klimatologische omstandigheden verbeterden zienderogen en – weest u gerust – droogteslachtoffers zijn niet gesignaleerd door Artsen zonder Grenzen…

De gastvrijheid in Twente moge bekend worden verondersteld, en die verwachting werd bepaald niet beschaamd. Koffie en een prima warme lunch in het clubhuis, later in de middag ook nog gevolgd door Hollandse Nieuwe. Ik kan u uit eigen ervaring verzekeren dat de Belgen ons gastronomisch nog steeds vooruit zijn, maar die geweldige haring, die kennen ze echt niet hoor, amai…

Tijd dus voor de echte actie! Alle nieuwkomers en een aantal “ervaren” beginners kregen de eerste kneepjes van het golf, echt een complexe technische sport, aangeleerd door de – bij ons bekende – “pro”,Kieran Quartermaine, een geboren Schot (zoals dat hoort dus).

Twee teams van licht-ervaren spelers (zowel met als ook zonder handicap, zoals uw rapporteur) vielen de 9 Holes Par-3 baan aan. De resultaten bleken, zoals verwacht, wat gemengd, maar waren zeker niet slecht. En dan natuurlijk het zwaardere werk op de “uitdagende” 18 holes baan voor lieden-met-handicaps… Waaronder (ik wil hem toch even noemen hier) een pas begonnen talent met basishandicap 54 die zomaar de voltallige Gevestigde Orde ver achter zich liet. Zijn naam? Ronald Baas, Credit Manager bij Sentennial. Onthoud die naam, hij ging er vandoor met de hoofdprijs!

Hoffotograaf Jos de Vos scheurde met zijn golfmobiel door de heuvels van de “Hooge Graven” en maakte een dynamische fotoserie, die u aantreft op onze website. Jos ontwikkelde ook 3-D presentaties, die hij inzet voor gebruik in de professionele markt. Daarnaast, fraai “vrij werk”. Zijn website: www.devosfotografie.com.

Dan de prijzen: zoals gemeld, een verrassende winnaar over de 18-holes: Ronald Baas ging er vandoor met de “Oswald Royaards Wisseltrofee”. Verder een winnaar-op-herhaling: Frank Hoekstra van Anachro uit Amsterdam eigende zich, net als vorig jaar, weer twee prijzen toe. Uit welingelichte kringen kwam ons ter ore dat hij volgend jaar op trainingskamp gaat, om ook de hoofdprijs voor de tweede keer binnen te halen. Wij verheugen ons nu al…Meer weten: kijkt u op de onderstaande resultatenlijst.

‘De Chef de Cuisine van “Hooge Graven” had weer wat wonderen verricht met zijn potten en pannen. Ik kan niet anders zeggen: het is tijd voor een Michelinster…

Voor wie dit jaar verhinderd was, u heeft veel gemist. Maar geen paniek: volgend jaar hopen wij weer onze Golf Traditional te kunnen organiseren. Hopelijk met Jan Smit

De Klassementen
IMG_3904
GVB houders (18 holes)
Nummer 1: Ronald Baas (61 punten)
Nummer 2: Frank Hoekstra (39 punten)
Nummer 3: Dick Kruiswijk (38 punten)
Neary: Eelco ter Horst
Longest men: Frank Hoekstra
Longest women: Annette van de Werff

Niet GVB (Par-3)
Winnaar: Marcel Blanken

IMG_3711

Clinic
Putten: Freddy Courtz
Chippen: John van Soest
Driving range: Bob Wendrich
Par-3: Jos Dreves

Shares